
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Schedule B | 8541300080 |
| Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM | 100 µA |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| On-State Voltage | 1.2 V |
| On-State Current | 10 A |
| Hold Current | 10 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 10 A, 11 A |
| Packaging | Reel |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.5 V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 5 mA |
Stock: 7247
Distributors
pcbx
Unit Price$0.52578
Ext.Price$0.52578
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.52578 | $0.52578 |
| 10 | $0.32487 | $3.24870 |
| 25 | $0.28142 | $7.03550 |
| 50 | $0.24378 | $12.18900 |
| 100 | $0.21117 | $21.11700 |
| 300 | $0.18472 | $55.41600 |
| 500 | $0.16158 | $80.79000 |
| 1000 | $0.14448 | $144.48000 |
| 3000 | $0.13337 | $400.11000 |
| 5000 | $0.12311 | $615.55000 |
